راهنمای گردشگری, گردشگری

اطلاعات مفید درباره ی سفر در شهرهای ایران

اطلاعات مفید درباره سفر در ایران

سفر و اطلاعات مورد نیاز آن، اطلاعات مفید بسیاری برای سفر کردن لازم است. برای مثال یکی از اطلاعات مفیدی که باید قبل از سفر داشته باشید این است که از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی شهر مقصد خبر داشته باشید و زمانی که به شهر رسیدید بدون اتلاف وقت از جاذبه ها بازدید نمایید.

اطلاعات مفید درباره ی سفر در شهر های ایران

اطلاعات مفید سفر و شماره های ضروری

یکی دیگر از اطلاعات مفید درباره ی گردشگری و سفر شماره تلفن های ضروری آن کشور و یا شهر است. در زیر چندین شماره ی اضطراری را قرار داده ایم تا قبل از سفر از آنها با خبر باشید و به یاد بسپارید:

۱٫ سازمان هواشناسی ۱۳۴
۲٫ اطلاعات پرواز ۱۹۹
۳٫ اورژانس ۱۱۵
۴٫ اطلاعات راه آهن ۵۱۴۹
۵٫ اطلاع رسانی راه های کشور ۱۴۱
۶٫ ندای جمعیت هلال احمر ۱۱۲
۷٫ پلیس ۱۱۰
۸٫ مرکز درخواست و تماس امداد سایپا – ۰۹۶۵۵۰
۹٫ آتش نشانی ۱۲۵
۱۰٫ مرکز درخواست و تماس امداد ایران خودرو ۰۹۶۲۴۰۶
۱۱٫ ستاد مرکزی هماهنگی ۰۹۶۲۹
۱۲٫ مرکز تماس و درخواست امداد پارس خودرو ۰۹۶۵۵۰

اطلاعاتی که در بالا ارائه شده است صرفا چند شماره تلفن ضروری است که در هنگام بروز مشکل و یا حادثه بسیار مفید و به درد بخور هستند. قطعا اگر در وسط جاده خودروی شما دچار مشکل و یا حادثه شود کسی نمی تواند به شما کمک کند. شما باید شماره ی امداد خودرو ها را حتما در جایی یادداشت نمایید تا در شرایط اضطراری درخواست امداد نمایید.

چند شماره تلفن کلیدی و اصلی مثل آتش نشانی و اورژانس هم که باید همواره در گوشه ای از ذهنتان حک شود تا در مواقع حادثه از آنها درخواست کمک نمایید.

با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید درباره ی سفر و گردشگری در سراسر ایران آرزومندیم تا شما همواره سفر و گردش خوب و خوشی را داشته و بدون هیچ حادثه و مشکلی از گردش خود لذت ببرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *