تهران, تهران گردی

اطلاعاتی درباره ی پارک هنرمندان

اطلاعاتی درباره ی پارک هنرمندان

پارک هنرمندان پارکی بسیار زیبا و با امکاناتی است که تاسیس آن به دوران قاجاریه برمی گردد. در این پارک قسمت خانه هنرمندان وجود دارد که شامل نگارخانه ها و نمایشگاه ها است و برخی اوقات تئاتر و نمایش هایی اجرا می گردد. برخی از اوقات کنسرت هایی نیز در آن برگزار می شود و یا آثار هنرمندانی به نمایش گذاشته می شود.

سابقهٔ تاریخی باغ هنر مربوط به دورهٔ قاجار بازمی‌گردد. این باغ در آن دوران بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان قاجار بوده‌است و صاحب آن شخصی به نام فیشر، از معماران آلمانی و باغبان‌های فرنگی آن زمان بود. در هنگام وقوع جنگ جهانی دوم از این باغ جهت انبار تسلیحات متفقین استفاده می‌شد و به همین دلیل چندین ساختمان با معماری خارجی به منظور نگهداری ملزومات ساخته شد.

پس از خروج متفین از ایران این فضا در اختیار نیروهای نظامی ایران قرار گرفت و تا سال ۱۳۷۵ در اختیار آنان بود. در سال ۱۳۷۵ شهرداری تهران این مکان را به تملک خود درمی‌آورد و با تخریب بناهای اضافی و تغییرات در آن، این مکان را به صورت وضعیت فعلی (باغ هنر) درمی‌آورد.

گاهی اوقات هنرمندان از رشته های مختلف در این پارک گردهمایی به پا می نمایند. شما می توانید در رستوران های عالی این پارک وعده غذایی میل نمایید.
در این مکان می توانید نمایشگاه ها و فروشگاه هایی را مشاهده نمایید که آثار هنری و صنایع دستی را به فروش می رسانند.

 

آدرس_پارک_هنرمندان

این پارک واقع در خیابان ایرانشهر است. شما می توانید به راحتی توسط مترو و یا خطوط بی آرتی به میدان هفت تیر و خیابان کریم خان دسترسی پیدا کنید و وارد پارک هنرمندان شوید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *