اصفهان, جاذبه های تاریخی, گردشگری

بازار قیصریه

بازار-قیصریه

بازار_قیصریه

بازار قیصریه یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اصفهان بوده که در میدان نقش جهان قرار گرفته است. این بازار، یکی از بناهای تاریخی معروف در شهر اصفهان می باشد که قدمت آن به دوران صفویان باز می گردد. کمتر کسی است که به شهر اصفهان سفر کند اما از بازار قیصریه دیدن نکند.

این مکان تاریخی به ویژه برای توریست ها و گردشگران  خارجی جذابیت و هیجان خاصی دارد. هنرهای بومی و صنایع دستی اصفهان که همگی نمادی از ذوق و هنر مردمان این شهر است در بازار به فروش می رسند. با گذشت قرن ها از دوران صفویان، این بازار همچنان جزو یکی از مراکز خرید معروف در شهر شناخته می شود.

 فضای داخل بازار دارای سقف قوسی شکل است که نقش و نگار های مختلفی در برخی از قسمت های آن دیده می شود. سر درب ورودی بازار قیصریه دارای نقاشی ها و تزیینات زیبایی است. اگرچه مرور زمان موجب شده است  این آثار هنری تغییر رنگ پیدا کنند.

 

قدمت ساخت بازار به حدود سال ۲۰۱۱ تا ۱۰۲۹ باز می گردد. این بازار را یکی از قدیمی ترین بازارهای اصفهان معرفی کرده‌اند. اگر به شهر اصفهان سفر کنید، انواع هنرهای قلمزنی، پارچه های قلمکار، هنر خاتم کاری، زیورآلات و جواهرات، انواع پارچه، لوازم هنری و صنایع دستی بسیار زیبا را می توانید از حجره های داخل بازار قیصریه خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *