تفریح, تفریحات کودک و خانواده, تهران

باغ پرندگان سرزمینی دیدنی و زیبا برای کودکان

باغ-پرندگان-اصفهان

باغ پرندگان ، یکی از بزرگترین، زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری تهران و یکی از محبوبترین مکان های تفریحی وگردشگری برای کودکان است،که لذت و هیجان تماشای مناظر دیدنی این باغ و پرندگان زیبایش، برای کودکان وصف نشدنی است و یک روز جذاب و به یاد ماندنی را در خاطرشان می سازد.

اگر به کودک یا کودکانتان قول یک روز مفرح و هیجان انگیز را داده اید آنها را به باغ پرندگان تهران ببرید.تا از نزدیک صدها گونه از پرندگان را تماشا کنند و کنار طوطی ها عکس بگیرند.

 

معرفی جاذبه های باغ پرندگان

این باغ در شمال شرقی تهران در دل جنگل لویزان احداث شده است. این باغ ۱۷ هکتار وسعت دارد۳۰۰۰ قطعه پرنده از ۱۶۸ گونه مختلف در آن نگهداری می شود.

وارد باغ که می شوید مسیری پیچ در پیچ و طولانی در پیش دارید اما بسیار دیدنی و زیبا که نه تنها از راه رفتن خسته نمی شوید بلکه در تمام مسیر پیاده روی از تماشای مناظر لذت می برید.
در این باغ، تمام پرندگان شکاری، کوهی، صحرایی و آبزی در نزدیکی هم و در محیط طبیعی خاص خودشان نگهداری میشوند.

پلیکان، فلامینگو، اردک، قوی سیاه و سپید، غاز و دیگر پرندگان آبزی ، در برکه هایی زیبا که با پل های چوبی دو طرف آن به هم وصل شده و آبشارهایی دیدنی از اطراف آن را محاصره کرده، در گوشه های مختلف محوطه باغ نگهداری می شوند.

پرندگان دیگری نظیر قرقاول و طاووس هم در محوطه روباز باغ نگهداری می شود. طوطی ها از پرندگان محبوب کودکان هستند که در محوطه ای که با تورهای بلند حفاظت می شود نگهداری می شوند.

در قسمت شمالی باغ، قفس های بزرگی وجود دارد که پرندگان شکاری مثل عقاب، لاشخور، جغد و شاهین در آن نگهداری می شود. محوطه قفس ها طوری طراحی شده که پرندگان بتوانند تا ارتفاع زیادی پرواز کنند.

سایت تعطیلات مارکت دعوت می کند همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد ازظهر از باغ پرندگان در جنگل لویزان بازدید بفرمایید.

برای آشنایی با سایر مکان های تفریحی کودکان در تهران روی لینک کیک کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *