تفریح, تهران, سرگرمی

با تالار آیینه ایران مال آشنا شوید

با تالار آیینه ایران مال آشنا شوید

تالار آیینه ایران مال یکی از جذاب ترین بخش های ایران مال است که از تالار آیینه مجلس شورای ملی الهام گرفته است. در این تالار آیینه ها با دقت و ظرافت کنار یکدیگر قرار گرفته است و همین موضوع باعث درخشندگی بیشتر محیط شده است.

در تالار آیینه بیش از ۳۸ میلیون قطعه آینه کنار هم استفاده شده و محیطی ۲۰۰ متر مربعی را تشکیل داده است. به محض ورود به تالار آیینه متوجه زیبای آن خواهید شد.

معماری تالار آیینه

از طراحی دیوار و سقف این مجموعه بگذریم؛ میرسیم به فرش ارزشمندی که در کف این تالار پهن شده و توریست و گردشگران متعددی را به خود خیره کرده است. این فرش کار یک هنرمند نیشابوری است و مساحت آن به ۱۲۶ متر مربع می رسد.

این فرش دارای تار و پودی منحصر به فرد است که رنگ ها با ذوق و ذهن ایرانی در هم گسسته است. قسمت جذاب موضوع این است که نما و جلوه فرش روی آینه های دیوار و سقف انعکاس یافته و جذابیت فرش را دوچندان می کند.

 

این را باید متذکر شد که الگوی اصلی تالار آیینه در سال ۱۲۱۶ توسط صنیع الملک بنا شد. یکی از اصلی ترین شهرت های این تالار به علت نقاشی های کمال ملک است.

به محض ورود به تالار آیینه شاهد شاهکار معماری سنتی ایرانی خواهید بود و دوست دارید ساعت ها در آن به گردش و عکس گرفتن بپردازید. خبر خوب این است که این تالار در نزدیکی کتابخانه ایران مال قرار دارد و می توانید از هر دو جاذبه گردشگری ایران مال لذت ببرید.

معماران تالار آیینه قصد با ساخت این مجموعه قصد داشتند، سنت و فرهنگ ایران باستان را به نمایش بگذارند و در معرض دید توریست ها قرار دهند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *