سوغات و صنایع دستی, گردشگری, هرمزگان

صنایع دستی و سوغات استان هرمزگان

صنایع دستی و سوغات استان هرمزگان

استان هرمزگان یکی از استان های جنوبی کشور ایران در مجاورت آب های خلیج فارس است. در شمال هرمزگان، استان کرمان قرار دارد و استان های فارس و بوشهر در غرب آن واقع شده است. هرمزگان از سمت شرق با سیستان و بلوچستان همسایه است. شرایط آب و هوایی استان هرمزگان بسیار گرم و دلنشین است. به همین دلیل این استان به همراه جزیره ها و مراکز داخلی آن ها به عنوان محبوب ترین جاذبه های گردشگری جنوب ایران شناخته می شوند. در ادامه مقاله صنایع دستی و سوغات استان هرمزگان با ما همراه باشید.

انواع سوغاتی و صنایع دستی هرمزگان

گردشگرانی که به استان هرمزگان سفر می کنند بدون شک تمایل دارند سوغاتی های مخصوص این استان را نیز خریداری کرده و به همراه خود به شهرشان ببرند. انواع و اقسام صنایع دستی با زیبایی هر چه تمام تر، توسط مردمان خونگرم استان هرمزگان تهیه می شوند. بسیاری از این آثار هنری از نظر فرهنگی، ارزش زیادی دارند و برخی نیز به عنوان نمادی از فرهنگ و آداب و رسوم این منطقه به شمار می روند.

 

بسیاری از محصولات و سوغاتی های استان هرمزگان به سایر کشورها صادر می شود. انواع آبزیان، خرما، مرکبات و صنایع دستی، مهم ترین کالاهای صادراتی هستند. مهم ترین سوغاتی های استان هرمزگان به صورت زیر معرفی می شوند:

سفال گری/ ساز سازی/ گلابتون دوزی/ پولک و منجق دوزی/ شک دوزی/ خرسک بافی/ خوس دوزی/ باد له دوزی/ چادرشب بافی/ قالی بافی/ سبدبافی/ حصیربافی/ سوزن دوزی/ صنایع صدفی/ عبادوزی/ درب و پنچره چوبی/ کرچاب/ خورجین/ ملیله دوزی برای لباس/ کوزه سازی/ سواس بافی/ سیس بافی/ برقع دوزی/ معرق/ مشبک/ گلدوزی/ برودری دوزی/ کمان دوزی/ صنایع دستی دریایی/ محصولات سفالی/ آبزیان دریایی (ماهی و میگو/ خرما.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *