تئاتر, تهران, فرهنگ وهنر

روزی شاد در دنیای قصه و عروسک، در تالار هنر تئاتر کودکان

روزی شاد در دنیای قصه و عروسک، در تالار هنر تئاتر کودکان

تالار هنر تئاتر کودکان ، مکانی فرهنگی تفریحی مختص تئاتر و نمایش های عروسکی ویژه کودکان است.

همیشه یکی از دغدغه های خانواده ها، پر کردن اوقات فراغت کودکان به نحوی است که علاوه بر تامین شادی و نشاط کودکان، در شکل گیری و رشد شخصیت و یادگیری آنها موثر باشد، تالارهنر تئاتر کودکان با ایجاد محیطی امن و شاد و ارائه نمایش های ویژه کودکان توانسته این دغدغه خانواده ها را کاملا برطرف کند.

 

معرفی تالار هنر تئاتر کودکان

تالار هنر تئاتر کودکان یکی از امکان محبوب تفریحی برای کودکان است که در میدان هفت تیر، خیابان شهید مفتح خیابان ارزنده تهران قرار دارد .

این تالار از سال ۱۳۴۰ برای مخصوص نمایش تئاتر ساخته شد که فعالیت مستمری نداشت در طی سال های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۳ نمایش های سنتی، سیاه بازی و باله در این سالن اجرا می شد.

پس از انقلاب در سال ۱۳۶۳ سالن نوسازی شد و برای نمایش اجراهای هنرمندان مشهور تئاتر، برگزاری برخی جشنواره های استانی و تولیدات نمایشی در سطح شهر تهران مورد استفاده قرار گرفت، اما باز هم تالار فعالیت درخور و درخشانی نداشت.

بالاخره تالار هنر، دچار یک تحول اساسی شد و در سال ۱۳۸۷، این تالار تعمیر و نوسازی شد و اجرای نمایش های عروسکی و تئاتر ویژه کودکان در آن بطور رسمی و مستمر آغاز شد .

تالار هنرتئاتر کودکان، با اجرای نمایش های شاد موزیکال و نمایش های عروسکی، فضایی پر از شور و شادی و هیجان برای بچه ها بوجود آورده ، بطوری که هر روز و هر سانسی که وارد تالار بشوید صدای دست و جیغ و هورای بچه ها را می شنوید.

تالارهنر تئاتر کودکان، بخشی از دنیای شاد کودکانه و از تفریحات کودک است که در این دنیای موزیکال و شاد در سرزمین قصه ها و کنار عروسک های دوست داشتنی کودکان مهارت های زندگی و رفتار و آداب و قوانین اجتماعی را به زبانی ساده و کودکانه می آموزند.

گنجایش تالارهنر تئاترکودکان، ۲۴۸ نفر است و به شکلی استاندارد طراحی شده تا همه کودکان بتوانند براحتی صحنه نمایش را ببینید.

سایت تعطیلات مارکت دعوت می کند، همه روزه به استثنای شنبه ها ، با اطلاع از نمایش های در حال اجرا و انتخاب نمایش متناسب با سن و علاقه کودکانتان، از تالار هنر تئاتر کودکان دیدن بفرمائید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *