تهران, فرهنگ وهنر, فرهنگسراها

لذت مطالعه در کتابخانه ایران مال

لذت مطالعه در کتابخانه ایران مال

لذت مطالعه در کتابخانه ایران مال

اگر فیلم های هری پاتر را دیده باشید، قطعا با بازدید از کتابخانه ایران مال هیجان زده خواهید شد.

طراحی این مجموعه عظیم الجثه حس و حال جالبی را به شما منتقل کرده و دوست دارید ساعت ها در آن کتابخانه نشسته و از خواندن کتاب مورد علاقه تان لذت ببرید. محیط کتابخانه معماری تلفیقی داشته و باعث شده هر فردی با هر سلیقه ای جذب این فضا شود.

کتابخانه ایران مال یا باغ کتاب ایران مال در بازار ایران مال و در منطقه ۲۲ تهران قرار دارد. قصد ساخت این کتابخانه در همچین مکانی، افزایش سرانه مطالعه است. این محیط به مردم یادآوری می کند که در کنار خرید و لذت بردن از طبیعت نیز می توان کتابی به دست گرفتن و از خواندن آن چیزهای زیادی فرا گرفت.

از آنجایی که سران مطالعه در ایران کم است؛ این دسته فضاها برای بزرگسالان، کودکان و به ویژه نوجوانان و جوانان امروزی جذاب خواهد بود و آنها را در مسیر مطالعه قرار می دهد.

معماری باغ کتاب ایران مال

مساحت کتابخانه ایران مال برابر با ۳۳۰۰ متر مربع است که به عنوان قلب فرهنگی ایران مال نام گرفته است. معماری کلاسیک اروپایی در کنار معماری سنتی ایرانی، جلوه منحصر به فرد و شگفت انگیزی داشته و حتی توریست ها بارها به این مکان می روند.

این کتابخانه لوکس و مجلل دارای دو طبقه بوده که در طبقه همکف آن با کتابخانه های ردیفی غول پیکر مواجه می شوید که در هر قفسه آن کتاب های مختلف نظیر روانشناسی، تاریخی، ادبی، فرهنگی و مذهبی دیده می شود. بین قفسه های کتابخانه فضایی جهت نشستن و استراحت یا کتاب خواندن در نظر گرفته شده که جزء شگفتی های این مجموعه محسوب می شود.

سقف شیشه ای و شفاف کتابخانه ایران مال، در روز فضا را روشن کرده و حتی با کمترین نور تمام مجموعه روشن و زیبا به نظر می رسد. اگر به کتابخانه های شیک و لوکس علاقه دارید و می خواهید ساعت زیادی به مطالعه بگذرانید، ما به شما کتابخانه ایران مال را پیشنهاد می کنیم.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *