اصفهان, جاذبه های تاریخی, گردشگری

محله جلفا

محله-جلفا

محله_جلفا

محله جلفا در اصفهان یک محله قدیمی با بافت سنتی و معماری های زیبا است که متعلق به سکونت ارامنه اصفهان می باشد. در این محله می توانید بناهایی را با معماری سنتی مشاهده کنید.

کلیساهای متعددی نیز در این منطقه وجود دارد که کلیسای وانک، معروف ترین و زیباترین ساختمان می باشد. توریست ها و گردشگران هر ساله از این محله زیبا و دوست داشتنی دیدن می کنند.

محله جلفا یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان است. از دوران بسیار قدیم تا کنون، ارامنه در این منطقه ساکن بوده اند. اگرچه مسلمانان نیز در اکثر محله های اطراف جلفا سکونت دارند اما این محله با نام محله ارامنه در اصفهان شهرت دارد.

 

زیبایی و اهمیت این محله در اصفهان به خاطر بافت قدیمی و ساختمان های آن است. چیدمان محله از نظر معابر عبور افراد و طرز قرار گیری ساختمان های مسکونی، مغازه ها و کلیساها بسیار جذاب است. قدمت سکونت ارامنه در این محله به حدود ۳۰۰ سال قبل باز می گردد.

مغازه های جلفا به یکی از مهم ترین و بزرگ ترین مراکز خرید این این منطقه تبدیل شده اند. منظره جلفا در شب، زیبا و چشم نواز است. اگر به اصفهان سفر کردید حتماً از این محله دیدن کنید. مسیحیان جلفا مراسم ایام کریسمس را با شکوه و زیبایی ویژه ای اجرا می کنند. برای تماشای این محله باید به سمت خیابان حکیم نظامی در اصفهان حرکت کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *