جاذبه های تاریخی, فارس, گردشگری

مسجد نصیر الملک از زیباترین جاذبه های گردشگری شیراز

مسجد نصیر الملک از زیباترین جاذبه های گردشگری شیراز

مسجد نصیر الملک از زیباترین مسجد های جهان و از جاذبه های تاریخی شیراز است. مسجد در خیابان لطفعلی خان زند، کوچه نصیر الملک قرار گرفته و در دوره قاجار ساخته شده است. بنای نصیرالملک شامل خانه، آب انبار، حمام و مسجد می باشد. دیوار های مسجد با سنگ تراشی ها و کاشی کاری های زیبا تزیین شده است.

شیشه های رنگی مسجد در زمان آفتابی بودن هوا، رنگ های زیبایی را به داخل منعکس می کنند. بازی رنگها با چرخش نور خورشید آرامش وصف ناپذیری را ایجاد می کند. بازدید کننده ها و توریست ها محو تماشای رقص زیبا و آرام نور های رنگی می شوند. توصیه می شود، صبح ها به مسجد بروید. نصیرالملک بهترین مکان برای دوستداران هنر عکاسی است.

 

مسجد_نصیر_الملک_معروف_به_مسجد_صورتی

اگر بگوییم مسجد نصیر الملک از زیباترین مساجد ایران است، اغراق نکرده ایم. وجود رنگ های صورتی و زرد در کنار رنگ های روتین مساجد ایران، زیبایی آن را دو چندان کرده است. کاشی کاری های صورتی و شیشه های رنگی مسجد، آن را به یکی از شاهکار های معماری ایران تبدیل کرده است.

در بازدید از مسجد نصیر الملک، دل کندن از زیبایی محصور کننده آن سخت است. بهترین زمان برای تماشای رقص نورهای رنگی، ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ صبح می باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *