جاذبه های طبیعی, گردشگری, مرکزی

تالاب میقان

تالاب میقان

تالاب میقان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان مرکزی است. این تالاب ۱۵ کیلومتر با اراک فاصله دارد و در نزدیکی داود آباد قرار گرفته است. تالاب میقان یکی از وسیع‌ترین تالاب‌های کشور ایران محسوب می‌شود. این تالاب از دریاچه سه جزیره ی زیبا در میان آن تشکیل شده است. این ۳ جزیره در قسمت کویری و در دشت‌های اطراف دیده می‌شود.

پرندگان مهاجر تالاب میقان

ویژگی‌های خاص تالاب

یکی از اصلی‌ترین خصوصیات تالاب میقان که باعث جذب گردشگران می‌شود، مهاجرت پرندگان به این منطقه است است. در بین این پرندگان زیبا، گونه‌های کمیاب نیز یافت می‌شود. همه ساله گردشگران بسیاری برای دیدن این پرندگان زیبا به این تالاب مراجعه می‌کنند. پوشش گیاهی که در تالاب میقان وجود دارد، از گیاهان شورپسند تشکیل شده است. در میان این پوشش گیاهی می‌توان نمونه‌های خاصی از جلبک‌های آب شور را نیز مشاهده کرد. برخی از گونه‌های پستاندار نیز در این منطقه زندگی می‌کنند.

غروب تالاب

از دیگر جاذبه‌های این منطقه زیبای گردشگری فلس‌های نمک است. این فلس‌ها در فصل سرد سال پوشش دیدنی را برای این منطقه ایجاد می‌کنند. بهترین فصل برای سفر به این تالاب زیبا، فصل زمستان است. در این فصل پرندگان مهاجر به این منطقه می‌آیند و منظره بی‌نظیری به وجود می‌آورند. بدون شک تماشای پرندگان مهاجر ارزش این را دارد که منطقه میقان را در لیست سفرهای زمستانه خود قرار دهید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *