سوغات و صنایع دستی, گردشگری

صنایع دستی و سوغات استان بوشهر

صنایع دستی و سوغات استان بوشهر

استان بوشهر یکی از استان‌های جنوبی کشور ایران است که هم به لحاظ گردشگری و هم از نظر اقتصادی نقش مهمی در رونق منطقه ایفا کرده است. این استان زیبا در ناحیه ساحلی آب های جنوبی ایران واقع شده و همین عامل موجب گشته است جاذبه های گردشگری بی نظیری را در خود جای دهد. در ادامه مقاله صنایع دستی و سوغات استان بوشهر با ما همراه باشید.

زیبایی های طبیعی، جاذبه ‌های تاریخی، محله های بومی، مجموعه های گردشگری، سواحل چشم ‌نواز و غیره، همگی عامل جذب توریست و گردشگر به استان بوشهر هستند. در این مطلب به معرفی برترین صنایع دستی و سوغات استان بوشهر می پردازیم.

 

انواع سوغاتی و صنایع دستی بوشهر

سوغات استان بوشهر نیز جاذبه‌های گردشگری آن به شمار می رود. خوراکی های خوشمزه، نان و شیرینی محلی در کنار صنایع دستی و هنر مردمان این سرزمین، نمونه‌ای از برترین سوغات استان بوشهر هستند. معروف ترین سوغات بوشهر انواع خرما است. نخلستان ‌های این استان، همگی پربار هستند و محصولات مرغوب را ارائه می دهند. اکثر گونه های خرما از این استان به سایر کشورهای دنیا صادر می شود. کشت و کار خرما یکی از مشاغل مردمان استان بوشهر است. انواع خرما، خرمای خارک و شیره خرما را می توانید از این استان خریداری کنید.

ارده، حلوا و مسقطی های این استان نیز در نوع خود بی نظیر هستند. بهترین سوغاتی های بوشهر را می توانید در بازارهای سنتی و مراکز خرید در شهرهای مختلف تهیه کنید. یکی دیگر از سوغاتی های معروف استان بوشهر که در حقیقت یک کسب و کار برای مردمان بوشهری محسوب می شود، فروش ماهی و میگو است. این آبزیان را می توانید از بازار ماهی فروشان بوشهر خریداری کنید.

انواع نان و ترشی محلی نیز یکی دیگر از انواع سوغاتی های بوشهر هستند. با گشت و گذار در بازارهای بوشهر می توانید صنایع دستی را به عنوان سوغاتی مخصوص خریداری کنید. انواع هنر گلیم بافی، عبابافی، صنایع دستی حصیری و چوبی، گبه، گرگور بافی، سفالگری و صنایع دریایی، نمونه هایی از هنرهای مردمان بوشهر هستند که می توانید به عنوان سوغاتی آنها را از استان بوشهر خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “صنایع دستی و سوغات استان بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *