سوغات و صنایع دستی, فارس, گردشگری

صنایع دستی و سوغات استان فارس

صنایع دستی و سوغات استان فارس

استان فارس به همراه تمام شهرستان ‌های حوزه آن جزوه برترین جاذبه های گردشگری جنوبی کشور ایران هستند. آنچه از فرهنگ، تاریخ و دوران کهن در این استان وجود دارد، نمادی است از اهمیت و ارزش این منطقه را در دوره ‌های مختلف تاریخی معرفی می کند. جاذبه های گردشگری استان فارس به همراه سوغاتی های پرطرفدار و جاذبه های طبیعی همگی عواملی، هستند که نظر توریست ها و گردشگران را به خود جلب کرده اند. کمتر کسی یافت می شود که تاکنون به شهر شیراز در استان فارس سفر نکرده باشد. در ادامه مقاله صنایع دستی و سوغات استان فارس با ما همراه باشید.

آب و هوای شهر شیراز به ویژه در فصل بهار، حس و حال توصیف ناپذیری را در فرد ایجاد می کند. تمام شهرهای فارس از نظر گردشگری اهمیت دارند. در هر یک از شهرستان ها نمونه‌ای از آثار باستانی و تاریخی وجود دارد. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری این منطقه در فهرست میراث ملی و میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. رد پای حکومت ایلامی ها، ساسانیان، هخامنشیان و سایر دوره های تاریخی را می توانید در آثار تاریخی استان فارس مشاهده کنید.

 

انواع سوغاتی و صنایع دستی فارس

گشت و گذار در استان فارس و لذت بردن از جاذبه های گردشگری تنها یک سوی سفر به این منطقه است. آنچه لذت سفر به فارس را دو چندان می کند، تهیه سوغاتی های مخصوص فارس است. صنایع دستی به همراه خوراکی های خوشمزه در مراکز خرید و بازارهای سنتی شهرهای مختلف در استان فارس به مشتریان ارائه می شوند.

یکی از معروف ترین سوغاتی های استان فارس، عرقیات گیاهی است. عرق بهار نارنج و گلاب، گیاهان دارویی با کیفیت و عطر مثال زدنی و خواص دارویی و آرامش بخش را می توانید از مراکز خرید و فروشگاه های این استان در شهرهای مختلف خریداری کنید.

مسقطی خوشمزه، حلوای ارده، حلوای بادام، نان کنجدی، نان کماج، خرما و …، سایر خوراکی های خوشمزه در استان فارس هستند که می توانید به عنوان سوغاتی آن را خریداری کرده و از طعم آن لذت ببرید. صنایع دستی نظیر گبه، گیوه بافی معرق کاری، خاتم کاری، ابریشم بافی، سایر هنرهایی هستند که آن را می توانید در بازارهای سنتی شهرهای مختلف در شیراز به عنوان سوغاتی خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *