اصفهان, جاذبه های تاریخی, گردشگری

مدرسه چهارباغ

مدرسه-چهارباغ

مدرسه_چهارباغ

مدرسه چهارباغ یکی دیگر از معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان است. این اثر تاریخی یکی دیگر از بناهایی است که قدمت آن به دوران صفویان باز می گردد. بنای مدرسه در سال ۱۱۱۶ در زمان شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد. بنای این مدرسه در چهارباغ عباسی واقع در شهر اصفهان قرار دارد.

چهارباغ عباسی نیز به نوبه خود، یک جاذبه گردشگری در شهر اصفهان محسوب می شود. مدرسه چهارباغ با نام های دیگری نیز شهرت دارد؛ مدرسه سلطانی، مدرسه مادرشاه و مدرسه امام جعفر صادق، سه نام معروف هستند که به مدرسه چهارباغ در اصفهان نسبت داده شده اند.

 

 آثار و هنرهای معاصر، شاهکاری از هنرمندان دوران صفویه را می توانید در مدرسه چهار باغ از نزدیک تماشا کنید. کاشیکاری های چشم نواز و بسیار زیبا به صورتی که چشم بیننده را به خود خیره می سازند برای ساخت بنای این مدرسه تاریخی استفاده شده است.

داخل مدرسه، چهار ایوان قرار گرفته است که سردری آن ها به صورت امارت سلطنتی، باشکوه و زیبا ساخته شده است. نقش و نگارهای نقاشی و خوشنویسی را نیز می توانید در سردری ایوان ها و طاق های این مدرسه مشاهده کنید.

هنرمندان خوشنویس و نقاشان معروف آن دوران به همراه سایر هنرمندان در ساخت و تزیین نمای مدرسه چهار باغ با یکدیگر همکاری داشته اند. در داخل مدرسه در سمت شمال، یک بازارچه بلند وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است و نمادی از بازارهای دوران صفوی را به نمایش می گذارد.

مساحت تحت پوشش این مدرسه ۸۵۰۰ متر مربع است. پیشنهاد می کنیم برای تماشای جزئیات  فضای داخل مدرسه به شهر اصفهان سفر کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *