اصفهان, جاذبه های تاریخی, گردشگری

چهارباغ عباسی

چهارباغ-عباسی

چهارباغ_عباسی

چهارباغ عباسی اصفهان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصفهان است. چهارباغ در حقیقت نام یک خیابان طولانی است که دو میدان اصلی را به یکدیگر متصل می کند. چهارباغ عباسی در اصفهان حد فاصل میدان انقلاب و میدان امام حسین قرار دارد. تاریخچه خیابان چهارباغ به زمان شاه عباس اول بازمی گردد.

امتداد چهار باغ عباسی به چهارباغ پایین منتهی می شود. مجموعه این خیابان طولانی با مغازه ها، مراکز خرید و درخت های سر به فلک کشیده، جذابیت و نمای خیره کننده ای را به این منطقه بخشیده است.

خیابان چهارباغ به طور کلی از میدان شهدا در سمت شمال اصفهان آغاز می‌شود و تا میدان آزادی در جنوب اصفهان ادامه پیدا می‌کند. در مسیر خیابان چهارباغ، سی و سه پل، یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان قرار دارد. مدرسه چهار باغ نیز که یکی از آثار تاریخی در این شهر است در خیابان چهارباغ عباسی واقع شده است.

 

 خیابان چهارباغ در اصفهان دچار تغییرات و تحولات زیادی شده است و در حال حاضر پروژه زیباسازی برای این مکان اجرا گشته به طوری که خودروها اجازه ورود به این خیابان را ندارند. این مکان به یک محوطه گردشگری و تفریحی تبدیل شده است. یک بلوار اصلی با عرض بزرگ در میانه خیابان قرار دارد که دو طرف آن را بوته های سبز و درختان احاطه کرده است.

مسیرهای مخصوص عبور دوچرخه ها نیز در دو طرف خیابان در نظر گرفته شده است. گردشگران خارجی بازدید از خیابان چهارباغ عباسی را در برنامه گردشگری روزانه خود قرار داده اند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *