جاذبه های طبیعی, گردشگری, مرکزی

روستای انجدان

روستای انجدان

روستای انجدان به عنوان زیباترین عضو از جاذبه های گردشگری استان مرکزی شناخته می‌شود. انجدان از روستاهای بسیار زیبای شهر اراک است. این مورد از جاذبه‌ های گردشگری استان مرکزی به تنهایی باعث شده است که سالانه گردشگران زیادی به این استان مراجعه کنند و از این روستا بازدید نمایند. در این روستای زیبا جذابیت‌های بسیار زیادی وجود دارد. به همین دلیل یکی از بهترین مقاصد گردشگری در استان مرکزی محسوب می‌شود.

جاذبه های روستای انجدان

کوه‌های مرتفع، غارهای عجیب و طبیعت بکر و زیبایی که در این روستا وجود دارد، هر گردشگری را به وجد می‌آورد. اگر به طبیعت‌گردی علاقمند هستید و از گردش در میان مناظر طبیعی لذت می‌برید، حتما سفر به انجدان را در برنامه خود قرار دهید.

جاذبه های گردشگری استان مرکزی

از مناطق گردشگری و جذاب این روستا می‌توان به غارهایی چون غار کبوتر، غار آسیلی، غار طاق‌رجه، غار میلانون و غار گیوه‌کش اشاره کرد. بقعه شاه قلندر و بقعه شاه غریب هم از دیگر مناطق دیدنی این روستا محسوب می‌شود. وجود چشمه‌های متنوع در روستای انجدان باعث افزایش جاذبه های گردشگری استان مرکزی و این روستا شده است..

نام روستای انجدان از نام یک گیاه به نام انگداب گرفته شده است. این گیاه در اطراف انجدان بسیار زیاد رشد می‌کند. صمغ این گیاه در این روستا تولید و برای صادرات به کشورهای دیگر فرستاده می‌شود. مهم‌ترین محصولات کشاورزی و باغی این روستا انگور، گردو و بادام است. همچنین صنایع دستی مانند منبت‌کاری و قالی‌بافی و گلیم‌بافی در روستای انجدان رواج دارد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *